BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
07.09.2020 - 12:02René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 266 x

Preview 1. SIMOST ligy 2020/2021

Nezvykle krátká letní pauza utekla jako voda a nová sezóna nejvyšší mužské soutěže - 1. SIMOST ligy - odstartovala prvními zápasy. Staronový název hlavního partnera soutěže není jedinou změnou, která se přes léto udála. V nejvyšší soutěži se budou o úspěch rvát dva nováčci. Zatímco Royal Flush už má několik sezón v brněnském malém fotbale za sebou a účast mezi elitou si vysloužil za kvalitní výsledky v druhé lize, MFC Srandy jsou úplným nováčkem, i když několik hráčů už zkušenosti s malým fotbalem a jeho nejvyšší soutěží má. Dá se proto očekávat vyrovnaná sezóna ve všech patrech tabulky, před jejímž začátkem přišla jedna špatná zpráva. KMK Dynamo Brno, tradiční mužstvo, se na poslední chvíli ze soutěže odhlásilo, a tak se v 1. SIMOST lize představí jedenáct mužstev.
 
Hlavním favoritem soutěže je opět CZ Spieler Brno. Mistr ligy z posledních dvou let bude nadále spoléhat na podobný kádr prošpikovaný reprezentanty Brna v celostátní lize a jiný cíl než titul, který by znamenal cenný tripl, nebude pro družina Jakuba Prokeše znamenat uspokojení. Na jaře Spieleru vypomáhali formou hostování Patrik Levčík a Stanislav Lerch, kmenoví hráči BKMK Topshoes.cz. Očekával se jejich návrat do mateřského celku, k tomu došlo ale pouze z poloviny. “Standa u nás zůstává, v jednání máme i další hráče. Naším cílem je získat titul,” uvedl stručně, avšak jasně prezident Jakub Prokeš.
 
Vysokou laťku si v posledních dvou sezónách nasadil Vyšší princip. Tým okolo Martina Chrousta bral loni i předloni stříbrné medaile, takže už automaticky se očekává, že útok na cenný kov bude hlavním cílem i pro letošní sezónu. “Vzhledem k umístěním z posledních dvou sezón jiné cíle mít nemůžeme, bylo by pěkné skončit na bedně i v třetí sezóně v řadě,” vysnil si Chroust a hned vzápětí dodal. “Očekávám ale náročnější sezónu než byla ta minulá.” Jedním z důvodů může být pohled na seznam odchodů a příchodů, podle kterého Vyšší princip oslabil. “Bohužel jsme přišli o Radima Trbuška, jehož kmenový Royal Flush postoupil do první ligy. To je také případ Jakuba Sznapky, který bude nastupovat v MFC Srandy. Znovu si ale pomůžeme formou střídavých startů, které jsou pro nás už několik sezón velké plus,” vyjasnil Chroust podobu kádru, s kterým bude Princip útočit na medaile.
 
BKMK Topshoes.cz letos v létě už podruhé v historii vybojoval titul mistra ČR v malém fotbale, obsadit nejvyšší pozici v Brně se mu ale stále nepodařilo. Ambiciózní tým plný zajímavých jmen v posledních dvou letech vyhlašoval útok na titul, v obou sezónách z toho ale byly bronzové medaile. Možná i proto letos prezident BKMK Jaroslav Bobčík mluví o poznání klidněji: “Je potřeba si určit cíle, které jsou reálné, a to je umístění v první trojce. Tým jsme v poslední sezóně hodně obměnili, dali jsme šanci spíše mladším hráčům, kteří malý fotbal nikdy nehráli.” Ani tak ale v BKMK přes léto nezaháleli a stejně jako v letech minulých přivábili hodně známé jméno, kterým je kanonýr Vlastimil Ryšavý z Cordoby. Navíc se vrací reprezentant Patrik Levčík, na jaře hostující v CZ Spieler se Stanislavem Lerchem, jenž se však v dresu Topshoes.cz neobjeví. “Po dohodě se Standou a Jakubem Prokešem jsme se dohodli na jeho setrvání v CZ Spieler. Patrik u nás odehraje podzimní část a podle umístění v tabulce se bude odvíjet, zda jaro odehraje u nás nebo znovu v CZ Spieler,” přiblížil na závěr Bobčík, jak se věci mají ohledně klíčových hráčů.
 
Na čtvrtém místě loni skončilo Sport Centrum Srbská, které své zápasy už definitivně nebude hrát v útulném areálu v Srbské ulici. Nejen s touto změnou se tým vedený Dominikem Moučkou musel vypořádat už na jaře. Lodivod Srbské musel řešit i obměnu kádru, která započala před minulou sezónou. “Kvůli velkému fotbalu nebo práci pár lidí odešlo, takže jsme byli nuceni přivést nové hráče. Se vší pokorou však chceme urvat bednu. Myslím si, že máme kvalitní tým, a pokud se budeme scházet, tak by to neměl být výrazný problém,” prohlásil odvážně Moučka.
 
Tradiční účastník nejvyšší soutěže - Cordoba 06 - loni obsadila 5. příčku. Vzhledem k velké obměně kádru ji mohl prezident Václav Večeřa hodnotit kladně, vrásky však znovu Večeřovi přinesla další várka odchodů. “Někteří kluci si založili vlastní tým (MFC Srandy, do kterého odešli Lukšija, Bílek, Mykytjuk), někteří zase dostali zákaz ve velkém fotbale. Kryštof Crhan navíc odešel do Jihlavy a Vlastu Ryšavého si vyhlédlo BKMK,” přiblížil odliv hráčů Večeřa a dodal. “Už poněkolikáté se nám prakticky rozpadlo mužstvo, takže zase začínáme od nuly, což je pro mě osobně poměrně vyčerpávající. Dali jsme však dohromady nový tým a až za pochodu uvidíme, na jaké umístění máme.”
 
Druhou sezónu mezi elitou odehráli The Reds a nevedli si v ní vůbec špatně. Konečné šesté místo bylo nejlepším umístěním ze všech nováčků z posledních dvou sezón a vzhledem k nulovému pohybu v kádru se dá očekávat, že družina Robina Juráska bude mít ambice loňské umístění minimálně vyrovnat.
 
FC DM Podlahy svou premiérovou sezónu mezi elitou rozehrály možná až nad očekávání dobře a po podzimu držely 5. místo. Nakonec Podlahy skončily sedmé, což bylo i tak solidní umístění. “Sezóna pro nás měla dvě tváře. Skvělá podzimní část a skvělé páté místo pro nás bylo příjemným překvapením, méně veselejší už to bylo na jaře,” uvedl Jaromír Krejčí. Co tedy bylo pro “Podlaháře” jarním kamenem úrazu? “Hlavním problémem byla účast na zápasech, sestavu jsme lepili, jak se dalo. Vyhráli jsme pouze dvakrát, i tak ale celkové 7. místo v premiérové sezóně v 1. lize hodnotíme pozitivně,” vyjádřil se Krejčí. Také o plánech do nového ročníku se Krejčí měl poměrně jasno. “Chceme navázat na úspěšný podzim a ideálně to přenést i do jara. Hodně bude záležet, v kolika hráčích se budeme scházet. Chceme se ale pohybovat v klidném středu a potrápit favority.” K tomu nebudou pomáhat jen nové posily, které vyztužily kádr, ale také jedna další změna, o které se Krejčí zmínil. “Jako domácí hřiště jsme zvolili Bohunice. Doufám, že nám přinesou potřebné štěstí a čtyři posily, které jsme přivedli, zvýší kvalitu v našem kádru a budou mít pozitivní vliv na účast na zápasech.”
 
Osmé vloni skončilo KMK Dynamo Brno, to však pár dní před startem ligy přišlo s nemilou zprávou. Dlouhodobá zranění a zákazy z velkého fotbalu přinesly nečekané komplikace a rozpad mužstva, které se bude na poli brněnského malého fotbalu reprezentovat pouze ve 4. lize.
 
Až do posledního kola se v minulé sezóně zachraňoval FC Poutník 1552. Svou misi ale zvládl, a tak i letos bude svádět boje s nejlepšími celky. Za uplynulou sezónou se ohlédl prezident Michal Pavlíček. “Sezóna pro nás byla velice těžká. Byla to pro nás velká škola fotbalu a snažili jsme se odehrát co nejlepší zápasy. Občas, třeba na podzim proti Cordobě, jsme podali vynikající výkon. Jsme určitě rádi, že jsme si nejvyšší soutěž vyzkoušeli a vyzkoušíme i v další sezóně.” Poutník bude pokračovat v podobném složení, ani ambice a cíle týmu se příliš nezměnily. “Chceme se zachránit, což bude po odstoupení KMK Dynama o poznání těžší. Necháme tomu ale volný průběh,” přiblížil Pavlíček a k hráčskému kádru dodal. “Věřím svému týmu, takže posily jsme nepřivedli. Uvidíme jak to půjde, ale největší posilou bude zdraví všech hráčů a proměňování šancí,” uzavřel Michal Pavlíček.
 
Nováčkovskou sezónu s hořkým koncem loni prožil CZ People. Konečné jedenácté místo znamenalo sestup, zákulisní jednání a výměna licence s MK Slatinou ale znamenaly, že se CZ People představí mezi elitou i letos. Co bylo hlavním chtíčem účasti v 1. SIMOST lize? “Druhá liga je také velice kvalitní a zákonitě bychom nemuseli hrát o nejvyšší příčky. Navíc jsem měl trochu strach z podcenění soupeřů, což se v nejvyšší soutěži určitě nestane,” uvedl prezident Tomáš Pekař a zároveň dodal: “Ve spoustě zápasů jsme taky nehráli druhé housle a díky zkušenostem z první sezóny bychom měli utkání lépe zvládat a uhrát více bodů.” Po minulé sezóně mohl také Pekař okomentovat, co sezóna jeho týmu ukázala. “Určitě to byla nesmírná efektivita v zakončení soupeřů. V první lize se jakákoliv chyba trestá, v druhé přece jen úspěšnost v zakončení není tak velká,” řekl jasně. CZ People bude mít v nadcházející sezóně podobné cíle jako loni a sázet bude také na podobný kádr. “Jednoznačně se chceme zachránit. Ideálně mít po podzimu 12 bodů, ať je na jaře na čem stavět. Na přestup přišel brankář Martin Crha, loni vypomáhající na střídavý start, a dvojice Marků Coufalík a Uhlíř.”
 
Novou krev bude v nejvyšší soutěži představovat Royal Flush, tým, který se postupem času propracoval z 4. ligy až do soutěže nejvyšší a který sází na mladé hráče. Několik z nich už má s nejvyšší soutěží zkušenosti, i tak ale prezident klubu Roman Novotný nejprve mluvil o ambicích poněkud opatrně. “Určitě se chceme zachránit, úspěchem by bylo hrát ve středu tabulky. Jako klub se díváme spíše do budoucna,” odhalil Novotný velké plány a pokračoval už hodně nečekaně. “Do čtyř let nejvyšší soutěž vyhrajeme,” prohlásil rázně Novotný. Hráčský kádr Royalu se oproti předchozím sezónám příliš nezměnil, pouze se rozšířil o dvě nová jména. “Podařilo se nám domluvit na střídavý start Romana Ondráčka z Březiny a Ondru Skryju z Jaguars. O tyto borce jsme hodně stáli a jsme rádi, že za nás chtějí hrát,” vyjádřil se Novotný k posílení mužstva.
 
Posledním klubem ze startovní listiny jsou MFC Srandy. V kádru druhého nováčka nalezneme zajímavý mix zkušeností (Haris Lukšija nebo Vanja Logara) a dravého mládí (Jakub Sznapka, Tarik Lukšija a další), přičemž několik hráčů už si vyzkoušelo nejvyšší soutěž. Srandy měly původně začínat v nižší soutěži, volné místo mezi elitou ale znamenalo jejich posun do 1. SIMOST ligy. “Nikdo z nás nečekal, že bychom hned hráli první ligu. S úsměvem jsme ale nabídku přijali a teď musíme dokázat, že na nejvyšší soutěž máme,” uvedl prezident klubu Tarik Lukšija. S jakými plány a ambicemi tedy jeho tým do soutěže vstoupil? “O ambicích je těžké mluvit, protože jde o naši první sezónu a někteří z nás zkušenosti s malým fotbalem nemají. Chtěli bychom se ale umístit uprostřed tabulky,” odhalil na závěr Lukšija.

- Martin Chroust -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382