BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
09.05.2020 - 14:58René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 782 x

Jarní část sezóny může po nucené přestávce konečně odstartovat

Přestože všechno směřovalo k ukončení sezóny, nakonec vládní omezení bránící pořádání sportovních akcí skončila dříve a bude tak možné spustit jarní část. To jsme podmínili minimálně 75% souhlasných vyjádření zástupců týmů a následně souhlasem ze strany pronajímatelů hřišť. První podmínka byla splněna, přičemž 58 ze 72 týmů hlasovalo pro dokončení sezóny, což je pár desetin nad 80%. Přitom jsme do záporných odpovědí zařadili i ty týmy, které např. chtějí sezónu dohrát do 30. 6., což je reálné, jinak neměli s nastoupením do druhé poloviny sezóny problém. Následná jednání s pronajímateli hřišť se sice poněkud protáhla, neobešla se bez komplikací, ale nakonec jsme se téměř všude domluvili.  
 
Všech pět mužských lig a liga žen tedy odstartují v pondělí 11. 5., muži skončí ve čtvrtek 23. 7. (1. liga nemusí mít žádné vložené kolo, týmy ze 2. - 5. ligy musí odehrát dvě vložená kola), ženy již 2. 7. (zde je prostor i pro dohrávky). Déle se bohužel hrát nedá, protože musíme mít alespoň krátký čas na přípravu nové sezóny.
 
Co se týče podmínek, za kterých se sezóna rozjede a avizovaných úlev ze strany BSMK, o kterých jsme se zmiňovali, uvádíme je přehledně níže.
 
Podmínky, za kterých se odehraje jarní část sezóny 2019/2020:
 
1) žádné odklady - jednoduše by nebylo zápasy, kam dávat, a i tak bude mít STK co dělat, aby naplánovala termíny všech neodehraných zápasů (toto neplatí pro ligu žen, kde je na odklady, resp. dohrávky prostor)
 
2) rušíme všechny baráže o postup i sestup - nebylo by je kdy odehrát, v platnosti tak zůstávají pouze přímé postupy a sestupy vyznačené v tabulkách (je ale samozřejmě žádoucí, a do jisté míry i motivační, skončit v tabulce co nejvýš pro případný dodatečný postup)
 
3) na hřištích nebude možné využívat šatny, ani sprchy, jen toalety - jedno z vládních omezení, které jsme jak my, tak pronajímatelé hřišť, povinni dodržet (není vyloučeno, že se v některé z dalších vln rozvolnění vládních opatření tohle omezení zruší), toalety budou samozřejmě všude otevřené
 
4) v areálu i na střídačce se zakrytými ústy a nosem - tak, jako jste si na to už asi zvykli na veřejnosti, také po sportovních areálech je nutné pohybovat se jen se zakrytými ústy a nosem rouškou, šátkem, respirátorem, či jinou ochrannou pomůckou - to samé bohužel platí pro hráče a funkcionáře na střídačkách (toto omezení se nevztahuje pouze na hráče na hrací ploše a rozhodčí)
 
5) omezení doprovodu na zápasy - vláda ČR povolila od 11. 5. konání sportovních akcí s omezením do 100 osob, proto prosíme, aby na zápasy chodili opravdu jen hráči, rozhodčí, příp. kameramani a reportéři - doprovod, fanoušky a rodinné příslušníky nechte pro jarní část sezóny doma (v areálech se dvěma hřišti se může naráz sejít až 8 týmů, při výměně mezi zápasy, takže nechceme toto pravidlo porušit a způsobit tak problémy sobě, ani pronajímatelům hřišť)
 
6) do areálů je nutné chodit již převlečený - nejen, že není dle vládních nařízení možné využívat šatny a sprchy, ale je potřeba chodit na zápasy již převlečený (většina z vás to stejně dělá a je nám jasné, že to nebude ze 100% dodrženo, ale prosím, snažte se, kdo tu možnost má a jezdí třeba autem, na toto pravidlo zaměřit a nechat možnost převléci se až na místě těm, kteří musí cestovat MHD a mají tak situaci složitější)
 
Úlevy pro týmy BSMK platné pro jarní část sezóny 2019/2020:
 
1) žádné pokuty za kontumace - jsme si vědomi, že pro vás nebude lehké odehrát všechna utkání, proto budeme v tomto půlroce benevolentní (pozor, platí jen pro včas oznámené kontumace podle Soutěžního řádu, ne v den utkání, nebo pár minut před ním)
 
2) žádné vyloučení ze soutěže pro příliš mnoho kontumací - souvisí s bodem 1 úlev, protože je nám jasné, že se asi objeví i týmy, které do jarní části nenastoupí vůbec, tudíž jim nechceme v tomto smyslu ublížit
 
3) rychlé vyřízení nových registrací, přestupů, hostování a stř. startů - přestože jsme při vyřizování této agendy standardně pružní a rychlí, pro jarní část máte jistotu, že pokud pošlete všechny potřebné dokumenty byť jen pár minut před zápasem, můžete s daným hráčem do utkání počítat (zdůrazňujeme, že nesmí nic chybět, vč. podpisů)
 
4) na jaře žádné členské příspěvky - abychom vám ulevili i finančně, tak nebudeme vybírat členské příspěvky za žádné hráče, za které bychom je standardně vybírali, a to v období počínaje dnešním dnem a konče 23. 7. (platit tak budete pouze registrační poplatky)
 
5) zvýšení počtu využití hráčů z rezervních celků a střídavých startů - pro jarní část mají všechny týmy, které mají rezervní celky možnost využít místo dvou, až čtyři hráče (platí pouze z nižší soutěže do vyšší, tzn. nikoliv z „A“ do „B“), to stejné platí pro střídavé starty, což znamená, že do utkání mohou nastoupit až čtyři hráči s povolením střídavého startu místo současných dvou
 
6) není povinnost do jarní části sezóny nastoupit - týmy, které z jakéhokoliv důvodu nebudou chtít do druhé poloviny letošního ročníku nastoupit, sdělte prosím tuto informaci co nejdříve předsedovi STK Patriku Moderovi, budeme vaše zápasy kontumovat (bez pokut a trestů, viz body 1 a 2) a vrátíme vám polovinu startovného, resp. ji můžeme započíst jako zálohu na novou sezónu, pokud budete souhlasit (výsledky však bohužel započítat musíme)
 
7) kdo chce odehrát zápasy rychleji, může - objevilo se pár týmů s problémy dohrávat sezónu až do července, takže kdo má zájem skončit např. již do 30. 6., nebo hrávat dvě utkání hned po sobě, nečekejte a začněte intenzivně řešit s předsedou STK Patrikem Moderem možnost si zápasy předehrát (bude tím pádem nutné hrát téměř každý týden dva zápasy, prostor na to je, ale musíte nám s tím trochu pomoci a aktivně komunikovat)
 
Další důležité informace k jarní část sezóny 2019/2020, které musíte vědět:
 
1) aktuální rozpis na webu je schválený a platný - nicméně došlo k určitým změnám, protože ne všude bylo možné hrát v termínech, které jste si zvolili na rozlosování, proto si prosím rozpis zkontrolujte, ale drtivá většina termínů zůstala v původní podobě (kdyby měl někdo, komu byl zápas přesunut, s novým termínem neřešitelný problém, obraťte se prosím na předsedu STK Patrika Modera, který s vámi vyřeší přesun - neplatí pro ty, kterým se s termínem nehýbalo!)
 
2) na Srbské se na jaře hrát nebude - aby těch komplikací nebylo málo, současnému nájemci, panu Trumpešovi, skončila v březnu 2020 nájemní smlouva, která mu nebyla prodloužena, a protože se s majitelem zatím nedokázal dohodnout a v nejbližší době asi ani nedohodne, nemůžeme si dovolit zápasy na tomto hřišti ponechat s rizikem, že se neodehrají (utkání ženské ligy tak byly přesunuty Za Lužánky, zápasy mužských soutěží na VUT)
 
3) ligový pohár bude - během příštích pár dní vás budeme informovat o možnosti přihlásit se do ligového poháru BSMK
 
4) závěrečná nebude - bohužel po letošní sezóně neproběhne tradiční závěrečná (i kdyby ji vládní omezení dovolila, budeme mít co dělat s přípravou nové sezóny a na tuto akci už nemáme kapacitu...navíc je tu problém se Srbskou, kde se závěrečná vždy konala, viz bod 2), nicméně nějaké ceny si pro nejlépe umístěné určitě připravíme a na rozlosování v srpnu předáme!
 
5) Univerzitní liga skončila, děti ještě možná jeden turnaj stihnou - zatímco mužské a ženské soutěže mají o osudu, zdá se, rozhodnuto, pro juniorské ligy možná zvládneme uspořádat alespoň červnový turnaj (budeme informovat), tak Univerzitní ligy takové štěstí neměly a musí být ukončeny (vzhledem k termínům, kdy se měly zápasy hrát a zejména proto, že většina týmů má aktuálně hráče stále buď mimo Brno, nebo zpět v zahraničí, není reálné sezónu dokončit - týmy dostanou zpět polovinu startovného, resp. finance převedeme jako zálohu na novou sezónu s tím, že pokud někdo již nyní ví, že nebude pokračovat, ozvěte se a peníze vám vrátíme), zápasy prvního jarního kola budou anulovány a pořadí tak zůstane zachované podle tabulky po podzimní části sezóny (včetně postupů a sestupů)
 
6) systém dohrávek neodehraných zápasů - protože začínáme nezvykle pozdě a polovina jara zůstala neodehraná, máme připravený systém, jak dohrávky stanovit a snad se z toho úplně nezbláznit :-) Co nejdříve zašlete na mail stk@malakopanabrno.cz preference, kdy váš tým může, resp. nemůže hrát (podle toho, čeho je méně), např. „můžeme hrát každý všední den po 19:00“, „můžeme hrát kdykoliv, ale jen PO, ST a PÁ“, nebo „nemůžeme hrát jen po 20:00“, atd. - na základě toho budou zápasy postupně určovány, vše bude samozřejmě podléhat schválení obou soupeřů, STK i pronajímatele daného hřiště  
 
Informací jsme vám nyní poskytli hodně, ale věříme, že se v nich vyznáte, a že je v nich obsaženo vše, na co jste se chtěli zeptat. Doufáme, že vám to pomůže v klidu odehrát a hlavně si užít druhou polovinu sezóny. Děkujeme za vaši podporu, a za to že jste tak velká většina toužila po tom zase se vrátit na umělé trávníky. Uplynulý týden byl náročný, ale jsme rádi, že se vše podařilo domluvit a v pondělí můžeme znovu spustit ten náš malofotbalový kolotoč. Tak do něj naskočte a dobře se bavte :-)

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382