Novinky
27.06.2019 - 22:48René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 128 x

Baráž o 3. ligu: Dvorska v obou zápasech dotahovala, Rom Star ale 3. ligu udržel

Rom Star udržel svoji příslušnost v 3. lize, naopak Dvorska si musejí na postup nechat zajít chuť. Oba barážové zápasy přitom měly hodně společného. Do vedení šla v obou případech Dvorska, jenže Rom Star dokázal nepříznivé skóre otočit a v obou kláních jej přetavil ve vedení 4:1. To byl zase startovací moment pro Dvorska, která zavelela ke stíhací jízdě a v prvním mači ji dokázala dovést k remíze. V druhém případě však Dvorska náskok soupeře dohnat nedokázali a po těsném vítězství se radoval Rom Star.

1. zápas:
Barážová série přinesla od prvních minut hru ve vysokém tempu, která na malém hřišti na Srbské rychle vedla k úvodním šancím. V bráně Rom Staru se představil novic Kačanolli a byl to on, kdo vytáhl první bravurní zákrok. Černý si totiž navedl míč na střed hřiště a mířil dobře do horního růžku, Kačanolli však míč na poslední chvíli vyrazil nad břevno. Domácí kontrovali pokusy aktivního Plachetky, tahoun Rom Staru, který to zkusil jak hlavou, nohou ze hry i z přímého kopu, se ale prozatím zastřeloval a přesně nemířil. Také rána hostující Rajlicha prolétla těsně nad bránou, pak už měli domácí stoprocentní tutovku ke vstřelení vedoucí branky. Plachetka vhodil dlouhý aut za obranu Davidu Svobodovi, jenž šel sám na bránu, přízemní zakončení ale perfektním zákrokem odvrátil brankář Božek. Spolupráce bratří Svobodů zanedlouho přinesla další šanci, tentokrát pro Chudíka, který se octl sám uvnitř pokutového území, Božek ale předvedl další pohotový zákrok. Z následného rohu neudeřilo a míč se naopak po dlouhém nákopu Packy dostal na útočnou polovinu Dvorsk. Tam si jej zpracoval Černý, a byť byl široko daleko sám, nebál se posunout si míč do středu hřiště mezi tři obránce a vypálit tak šikovně, že míč zapadl k levé tyči a hosté vedli – 0:1. Dvorska mohla okamžitě přidat branku číslo dvě, když Přichystal naservíroval míč na hranici vápna ke zcela volnému Packovi, ten ale přízemní střelou trefil jenom tyč. Aut Nevídala zase znamenal jasnou gólovku pro osamoceného Černého, ten však ránou z bezprostřední blízkosti jen nechal vyniknout Kačanolliho. Ten držel Rom Star nad vodou, neboť v probíhajících minutách byla výrazně nebezpečnější Dvorska, ani tvrdě pálící Nevídal si ale na domácího gólmana nepřišel. Nevyužité šance mohly hosty mrzet, o to víc, že po dvaceti minutách bylo srovnáno. Na konci rychlé kombinace totiž Marek Svoboda našel na hranici vápna Plachetku, jenž sklepl míč k nohám Davida Svobody, a ten jej po zemi propálil do sítě - 1:1. Vyrovnávací branka Rom Star výrazně nabudila a rázem to byli domácí, kdo měl víc ze hry. Převaha ale šance dlouho nepřinesla, až dvě minuty před pauzou přišla další povedená akce, která rozjásala početný zástup domácích fanoušků. Byl to tentokrát Chudík, kdo si zacvičil s hostujícími beky a prošel od půlky hřiště až před Božka, načež přisunul míč před odkrytou bránu Plachetkovi, jenž snadnou dorážkou poslal Rom Star do vedení – 2:1.

Krátce po změně stran mohli domácí vedení navýšit, když Plachetka sklepl míč na hranici vápna Davidu Svobodovi, jeho gólovou střelu ale vyrazil Božek. Na opačné straně zase tvrdě pálil Černý, jeho rána však orazítkovala břevno a skončila nad bránou. A tak si vzal pro změnu slovo znovu David Svoboda, jenž si navedl míč do středu hřiště, odkud přízemní střelou propálil Božka - 3:1. Snížit mohl Přichystal, kterému z rohového kopu adresoval přesný pas na zadní Nevídal, Přichystal však zcela odkrytou bránu netrefil. Místo snížení tak přišlo další navýšení vedení v podání Rom Staru. Plachetkovu ránu z přímého kopu Božek vyrazil, pouze však ke kopačkám Maka, který z úhlu pohotově vymetl pavouky v horním růžku, a bylo to už 4:1 pro domácí. Hned o minutu později se skóre měnilo znovu a tentokrát lovil míč ze sítě Kačanolli, který neudržel Packův pokus a sám si jej srazil za čáru - 4:2. Za dalších pět minut už se Dvorskám dýchalo ještě lépe, při rychlém kontru totiž Chlup posunul míč Černému a ten jej z levé strany propálil do sítě - 4:3. Když si vzápětí Chlup naplánoval výlet středem hřiště a od vlastní brány prošel až k té soupeřově, jen skvělý zákrok Kačanolliho uchránil Rom Staru těsné vedení. Nevídalovu ránu zase zastavila tyč a Dvorska se i nadále tlačila k vyrovnání. Nakonec se dočkala devět minut před koncem, kdy hostující hráči vyrazili do protiútoku, Černý z dálky vypálil a i díky nejistému zákroku brankáře míč rozvlnil síť - 4:4. Dvorska pak měla další šance, ve vedoucí branku je však přetavit nedokázala. Ba co víc, nepřesná rozehrávka na půli hřišti vyslala vpřed Plachetku, který udělal kličku brankáři a doklepnutím do prázdné brány vrátil vedení na stranu Rom Staru - 5:4. Hosté se přesto nevzdali a dvě minuty před koncem dokázali srovnat, když při přečíslení vyšachovali obránce i brankáře a po Chlupově sklepnutí střílel Nevídal do odkryté brány - 5:5.

FC Rom Star – FC Dvorska 5:5 (2:1)
20. a 36. Svoboda David, 28. a 55. Plachetka, 40. Mako – 11., 46. a 51. Černý, 41. vlastní Kačanolli, 58. Nevídal
Sestava domácích: Kačanolli – Fink (C), Svoboda David, Svoboda Michal, Kroka, Plachetka, Mirga, Mako, Chudík, Koki
Sestava hostí: Božek – Packa, Nevídal (C), Přichystal, Binek, Rajlich, Černý, Chlup

2. zápas
Domácí šli do vedení už v 2. minutě, kdy hostující obrana nedokázala odvrátit z pokutového území Nevídalův nástřel a Binek dorazil míč za ležícího Kačanolliho - 1:0. Po devíti minutách bylo srovnáno po akci Plachetky, jenž udržel míč zády k bráně a posunul jej nabíhajícímu Benešovi. Ten mohl střílet, místo toho ale ještě našel na zadní tyči Chudíka, který lehce srovnal na 1:1. Podobná akce vedla i k vedoucí brance Rom Staru. Plachetka znovu udržel míč zády k bráně, nabil tentokrát Davidu Svobodovi a jeho svižný pokus zapadl přesně k tyči - 1:2. Dvě minuty před přestávkou pak Mirga prošel středem hřiště na hranici vápna, posunul do strany Plachetkovi a ten po zemi zvýšil na poločasových 1:3.

Po změně stran se hrálo dlouho bez branek, až 46. minuta a neúspěšné dobývání hostující obrany přineslo rychlý kontr Rom Staru a přečíslení dvou na jednoho. Plachetka si při něm navedl míč před gólmana, načež posunul před prázdnou bránu k Michalu Svobodovi a ten snadným doklepnutím zvýšil už na 1:4. Domácí se snažili, Michalcovu ránu z přímého kopu ale zastavila pouze tyč. Až dvě minuty před koncem se Michalec dočkal, když se zjevil zcela sám ve vápně a pohotovým zakončením vykřesal špetku naděje - 2:4. Hned za minutu přitom mohly šance Dvorsk výrazně stoupnout, nedovolený zákrok uvnitř pokutového území totiž znamenal penaltu. Míč si přichystal Nevídal, přízemní ránu ale jenom otřel o tyč. Přesto se domácí nevzdali a i se zaskakujícím Čápem v rozlišovacím dresu to zkoušeli v šesti v poli. Právě Čáp si naběhl za hranici vápna na Rajlichovo přistrčení a po zemi prostřelil míč do sítě (3:4), víc už se jemu, ale ani Dvorskám nepodařilo, a po těsné výhře mohli slavit udržení se v 3. lize hráči Rom Staru.

FC Dvorska - FC Rom Star 3:4 (1:3)
2. Binek, 58. Michalec, 60. Čáp - 9. Chudík, 21. Svoboda David, 28. Plachetka, 46. Svoboda Michal
Sestava domácích: Božek - Nevídal ©, Packa, Nevařil, Přichystal, Binek, Michalec, Svoboda, Černý, Čáp
Sestava hostí: Kačanolli - Plachetka, Beneš, Svoboda Michal, Svoboda David, Kroka, Fink ©. Chudík, Mako, Mirga