03.05.2019 - 16:20René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 100 x

STAROBRNO Univerzitní liga: Agrostroj, Premrhané talenty i Tykadla jsou blízko, budou slavit už v příštím týdnu?

Poněkud kusý týden univerzitních soutěží zatím nepřinesl předčasnou korunovaci ani jednoho z šampionů. Agrostroj přesto zvládl těžké utkání s RBSS a už za týden bude moci slavit, stačí mu jakýkoliv bodový zisk, případně ztráta nejbližších konkurentů. Druholigový vůdce Premrhané talenty si vzal volno, díky čemuž také odložil možné oslavy nejméně o týden. V 2. lize alespoň získali jistotu druhého místa Drtiči. Ve 3. lize skončila sezóna pro Herthu Zevlín, která aktuálně vede, druhá Tykadla však mají tři kola na to, aby smázla dvoubodovou ztrátu a zajistila si mistrovský titul.

1. STAROBRNO Univerzitní liga
Agrostroj – RBSS 2:1 (1:1)
19. a 39. Žák – 15. Holub
RBSS dokázalo na podzim s Agrostrojem remizovat a velmi nadějně vstoupilo i do odvety, když se po čtvrt hodině hry dostalo do vedení zásluhou Holuba. Jenže to se nelíbilo nejlepšímu střelci Martinu Žákovi ještě do přestávky snížil a po změně stran se tedy začínalo od nuly. Druhá půle nakonec přinesla jedinou branku a postaral se o ni kdo jiný, než se sedmnácti góly nejlepší kanonýr 1. ligy Martin Žák. Ten zajistil Agrostroji těsnou výhru, která jej zase o něco přiblížila jistotě titulu. RBSS si naopak muselo nechat zajít chuť na posun na 3. místo.

The Invincibles – FK Tatran Kedluben 2:1 (1:1)
42. Ďuriš, 47. Venený – 49. Smrčka
Také druhé utkání uplynulého týdne přineslo vyrovnaný souboj. V utkání třetích The Invincibles s pátým Tatranem Kedluben se nakonec čekalo na branky až do poslední desetiminutovky. V té se nejprve prosadili dva domácí střelci Ďuriš s Veneným, kteří nasměřovali Invincibles ke třem bodům. Přesto, že hosté minutu před koncem snížili zásluhou Smrčky, už se další drama nekonalo a Invincibles mohli slavit vítězství, které je posunulo na stříbrnou pozici.

FC Protest – Gottwaldoff odloženo na 20.5. v 18:30.
Tak určitě – Sparta odloženo na 20.5. v 20:30.

Dohrávka 11. kola
RBSS – Tak určitě 3:0 (0:0)
29. Gvizd, 47. a 48. Holub
V dohrávce proti druhému Tak určitě si RBSS spravilo chuť po těsné porážce od Agrostroje a posunulo se na třetí příčku tabulky, pouhý bod za druhé místo. Tak určitě se kombinací vlastní prohry a vítězství Invincibles propadli z druhého na čtvrté místo.

2. STAROBRNO Univerzitní liga

Pozdní sběr – Pobrežie liehoviny 3:3 (2:3)
10., 25. a 36. Beránek – 5. Nosek, 13. Kačírek, 24. Marčiš
Šestý Pozdní sběr hostil rozjeté Pobrežie liehoviny, které se díky dobré jarní formě vyšvihlo do bojů o medaile. Bylo to právě Pobrežie, komu lépe vyšel úvod zápasu, když jej do vedení poslal Nosek. Byť se domácím podařilo rychle snížit zásluhou Baránka, ještě do poločasu se na straně hostí prosadili Kačírek s Marčišem a pro Pobrežie to vypadalo jako slibně rozehraný zápas. Avšak proti byl domácí Beránek, který v poslední minutě první půle snížil a jednobrankové manko definitivně smazal v 36. minutě, v které zkompletoval hattrick. Protože už žádná další branka nepadla, rozdělily si oba týmy po bodu. Ten posunul Pozdní sběr na pátou příčku, Pobrežie liehoviny zůstalo čtvrté, avšak bodově dorovnalo Valašské dřeváky.

Valašští dřeváci – FK Bez nás nezačnou 0:3 (0:2)
5. Tomášek, 8. Habarta, 44. Ustohal
To proto, že Dřeváci nezvládli roli favorita a podlehli předposledním FK Bez nás nezačnou. Ti měli skvělý úvod do zápasu, když díky brankám Tomáška s Habartou vedli po osmi minutách hry 2:0. Hosté poté udrželi na uzdě domácí střelce, v závěru naopak vítězství pojistili třetí brankou v podání Ustohala a bodově odskočili poslednímu Laziu fakultas. Valašští dřeváci budou ve zbylých dvou zápasech bojovat o bronzové medaile.

Drtiči – Paralympiakos 6:0 (2:0)
2., 25. a 31. Stuchlík, 38. Hynek, 40. Veleba, 48. Hlobil
Druzí Drtiči potvrdili roli favorita proti poslednímu Paralympiakosu a dvě kola před koncem si definitivně pojistili konečné druhé místo. Stále přitom existuje teoretická šance na příčku nejvyšší, to by však musel přijít velký kolaps Premrhaných talentů, které jsou před Drtiči o čtyři body a mají ještě zápas k dobru.

FC Premrhané talenty – Lazio fakultas odloženo na 20.5. v 19:30.

3. STAROBRNO Univerzitní liga

Tykadla – Stredoslováci 6:3 (2:1)
6., 24., 30. a 50. Hánl, 38. a 39. Düreš – 13. Holec, 35. Held, 47. Floch
Druhá Tykadla si poradila s pátými Stredoslováky i díky čtyřem brankám Jiřího Hánla, který míří ke koruně krále střelců, když se trefil už dvaadvacetkrát. Ještě větší úspěch ale může zažít s celým týmem, Tykadla totiž ztrácí na vedoucí Herthu Zevlín dva body a mají hned tři zápasy k dobru. O co hrát budou mít v závěrečných kolech i Stredoslováci, kteří v našlapané tabulce ztrácí na bronzovou pozici jen tři body, přičemž mají oproti třetím Lover Boyz zápas k dobru.
Sestřih utkání:

Ad-hoc – Lover Boyz FC 3:4 (1:3)
25. Koller, 35. Dvořáček, 44. Böhm – 2., 5., 18. a 41. Strakoš
Dosud čtvrté Lover Boyz čekala zdánlivě snadná překážka v podobě předposledních Ad-hoc. Utkání se taky vyvíjelo podle očekávání a v poločase vedl favorit 3:1. Domácí poté snížili na rozdíl jedné branky, deset minut před koncem ale dokonal své střelecké galapředstavení Strakoš. Avšak Ad-hoc znovu snížili na nejtěsnější rozdíl a připravili drama až do úplného konce. Přesto nakonec vyrovnat nedokázali, a tak si Lover Boyz připsali hodně cenné vítězství, které je posunulo na třetí příčku.

Dohrávka 10. kola
Tykadla – Dopijem a pudem 5:0 kontumačně

Předehrávka 18. kola
Hertha Zevlín – Lover Boyz FC 4:0 (1:0)
10. a 27. Holub, 26. Zuzaňák, 49. Sovák
V souboji týmů z horní poloviny tabulky si Hertha Zevlín poradila s Lover Boyz a definitivně se rozloučila s letošní sezónou, neboť už má odehrány všechny zápasy. I díky tomu se vyhřívá na čele tabulky, dvoubodový náskok na druhá Tykadla ale nakonec asi stačit nebude. Hůře než druhá však Hertha neskončí.