29.04.2019 - 12:55René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 116 x

STAROBRNO Univerzitní liga: Premrhané talenty jsou krok od titulu, 3. ligu mají nejlépe rozehranou Tykadla

Uplynulý týden přinesl v nejvyšší univerzitní soutěži pouze dva zápasy, a zatímco vedoucí pozici už Agrostroj těžko ztratí, souboj o zbývající medailová umístění bude zajímavý až do samotného konce. Zatím lze těžko favorizovat konkrétní týmy, neboť všechny nemají odehrán stejný počet zápasů a zbývající utkání navíc přinesou vzájemné souboje. Ve 2. STAROBRNO Univerzitní lize jsou krok od jistoty titulu Premrhané talenty, které mají tři kola před koncem sedmibodový náskok na nejbližší pronásledovatele Drtiče. Jako už tradičně je potřeba zmínit, že nejnapínavější boj o titul svedou celky ve 3. lize. Vedoucí Hertha Zevlín má sice na čele tabulky pětibodový náskok, zároveň má ale odehráno o čtyři zápasy více než ostatní pronásledovatelé. Proto patří nejlepší výchozí pozice Tykadlům, o další tři body zpět jsou pak Dopijem a pudem.

1. STAROBRNO Univerzitní liga

Gottwaldoff – Agrostroj 1:5 (0:2)
38. Kostelník – 17. Novotný, 21., 29. a 37. Žák, 46. Blažíček
Agrostroj před týdnem poprvé padl a nyní měl šanci vrátit se na vítěznou vlnu v utkání s posledním Gottwaldoffem. Vedoucí tým tabulky byl od začátku aktivnějším mužstvem, a přesto, že ze spousty šancí proměnil až tu ze 17. minuty, vedení už nepustil. Právě naopak, díky čistému hattricku Žáka, který si upevnil postavení na čele tabulky střelců, Agrostroj vedení navýšil a po výsledku 5:1 si připsal očekávané tři body.
Sestřih z utkání:

Sparta – The Invincibles 0:4 (0:1)
8., 30. a 50. Beko, 47. Ďuriš
Ani další utkání týmů z rozdílných pater tabulky překvapení nepřineslo. Čtvrtí The Invincibles se dostali do vedení nad předposlední Spartou už v 8. minutě, a byť si museli na další góly počkat až do druhé půle a zároveň se vypořádat s hrou bez střídání, kvalitní defenziva už je o vedení nepřipravila. I v tomto zápase byl k vidění hattrick, jenž měl na svědomí nejlepší střelec týmu Matúš Beko. Nejen on tak přispěl ke třem bodům, které Invincibles posunuly na třetí příčku.

FK Tatran Kedluben – FC Protest 5:0 kontumačně.

RBSS – Tak určitě bylo odloženo na 30.4. v 20:00.

2. STAROBRNO Univerzitní liga

Pobrežie liehoviny – Valašští dřeváci 4:1 (1:1)
22., 35. a 54. Marčiš, 59. Nosek – 4. Táborský
Třetí Valašští dřeváci byli proti čtvrtému Pobrežie liehoviny favoritem i proto, že na podzim svého soupeře rozstříleli 6:1. K výhře vykročili nejlepším možným způsobem i tentokrát, neboť se už v 4. minutě trefil Táborský. Pobrežie liehoviny má ale v posledních zápasech skvělou formu, což platí i o jeho nejlepším střelci Šimonu Marčišovi. Ten v závěru první půle srovnal a po změně stran sám dokonal obrat. Marčiš se trefil třikrát a v závěru na něj ještě navázal Nosek, naopak na straně Dřeváků se do statistik zapsal pouze Nerád, jenž si vykoledoval červenou kartu. Pobrežie liehoviny tak pokračuje v kvalitních jarních výkonech a postupu tabulkou, připsalo si už třetí výhru v řadě a od bronzové pozice jej dělí jediný bod.

Lazio fakultas – Drtiči 0:10 (0:3)
6., 26., 46. a 48. Andrýsek, 10. a 38. Stuchlík, 17., 44. a 46. Hynek, 27. Molek
Poslední Lazio fakultas dokázalo na jaře dvakrát vyhrát, proti druhým Drtičům ale výkonnostní progres nepotvrdilo. Ba naopak, utkání bylo od úplného začátku v režii hostujícího favorita, který na poločasové tříbrankové vedení navázal po změně stran sedmibrankovou kanonádou. Na nepopulární „desítce“ se výraznou měrou podílel i nejlepší ligový střelec Andrýsek, jenž se prosadil hned čtyřikrát a celkově má na svém kontě už patnáct gólů. Naopak hráčům Lazia se mezi střelce zapsat nepodařilo, jejich černý večer navíc podtrhly dvě červené karty, které si vysloužili bratři Jíchovi.

Paralympiakos – Pozdní sběr 2:2 (1:1)
6. Miklík, 28. Vrša – 14. Pluhař, 45. Doležal
V souboji tabulkových sousedů měl Pozdní sběr svému soupeři co vracet, na podzim mu podlehl 0:3. Jarní duel pátého Paralympiakosu s šestým Pozdním sběrem měl o poznání vyrovnanější průběh. Do vedení se v 6. minutě dostali domácí zásluhou Miklíka, avšak po čtvrt hodině hry bylo srovnáno, když se prosadil Pluhař. Také po změně stran vykročili správnou nohou hráči Paralympiakosu, které tentokrát poslal do vedení Vrša, jenže Pozdní sběr dokázal i podruhé srovnat. Doležalova branka ze 45. minuty byla tou poslední, oba soupeři si tak rozdělili po bodu a na jejich tabulkovém postavení se nic nezměnilo.

FK Bez nás nezačnou – FC Premrhané talenty 2:6 (1:2)
24. Straka, 56. Hutař – 5. a 44. Mojto, 26. a 55. Cyprian, 46. a 60. Chrvala
V roli jasného favorita vstoupily vedoucí Premrhané talenty do souboje s předposledními FK Bez nás nezačnou. Ti kladli velký odpor a ještě v poločase prohrávali o jedinou branku, po změně stran už se ale projevila kvalita na straně Talentů, které dalšími čtyřmi brankami rozhodli o dalším vítězství. Shodně po dvou gólech zaznamenalo na straně vítězů trio Mojto, Cyprian a Chrvala, i díky nim zůstavají Premrhané talenty jediným celkem napříč všemi univerzitními ligami, který ještě neprohrál.

3. STAROBRNO Univerzitní liga
Patriots Brno – Tykadla 0:5 (0:2)
15. a 24. Zelman, 26., 41. a 48. Hánl
Tykadla splnila roli favorita proti šestým Patriots i díky hattricku nejlepšího ligového střelce Hánla (18 gólů). V kombinaci se zaváháním Dopijem a pudem se navíc Tykadla osamostatnila na druhé pozici, přičemž mají k dispozici hned čtyři zápasy navíc k umazání pětibodové ztráty na aktuálně vedoucí Herthu Zevlín.

Dopijem a pudem – Boca Juniors 2:4 (0:3)
33. Grůza, 50. Gebhart – 11. Těžký Roman, 14. a 40. Kovář, 18. Těžký Filip
Podzimní mistr nezažívá podařené jaro a s Bocou Juniors, která má naopak na jaře výbornou formu, ztratili Dopijem a pudem další důležité body v honbě za titulem. Naopak Boca zvítězila i v čtvrtém jarním utkání a pomalu napravuje dojem ze zpackaného podzimu, aktuálně je šestá a na čtvrté i páté místo ztrácí čtyři body.

FC Cokoliv – Ad-hoc 0:0
Nestává se často, aby utkání malého fotbalu nepřineslo ani jednu branku. V jarní části
3. STAROBRNO Univerzitní ligy je tomu ale jinak a utkání mezi dvěma nejhoršími týmy soutěže bylo už třetím bezbrankovým mačem. Není divu, že FC Cokoliv i Ad-hoc jsou jsou nejhůře střílejícími celky a s jistotou se dá říct, že si to mezi sebou rozdají o nepopulární poslední místo.

Lover Boyz FC – Goal Diggers 0:2 (0:1)
31. a 60+4. Balcárek
Také Lover Boyz měli dobře našlápnuto k boji o nejvyšší příčku, poslední dva týdny je ale nezastihly v optimální formě. Zatímco před týdnem byly nad síly Lover Boyz druhá Tykadla, tentokrát hodili papírové předpoklady za hlavu hráči osmých Goal Diggers. Ti si nejenže připsali cenný skalp, už podruhé v řadě navíc udrželi čisté konto a stejně jako před týdnem zvítězili 2:0.