BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
28.04.2019 - 13:57René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 575 x

Mistr proti lídrovi - Praha v Superlize míří na hřiště Brna

Brno - Může jít o pomyslné předávání žezla. Úřadující šampion Superligy malého fotbalu se představí na hřišti největšího favorita a lídra letošního ročníku aneb Staropramen Praha hraje v neděli od osmi hodin večer v areálu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem v Brně.
 
Jihomoravané pokračují v podzimní jízdě i na jaře, vyhráli všechny tři dosavadní duely a nadále vedou o bod před Blanenskem. Stále hlasitěji se v jejich případě mluví o zisku titulu. „Na jaře se nám daří, ale nějakou euforii brzdit netřeba, chtěli jsme hrát o nejvyšší příčky, takže si pozici v čele tabulky užíváme. Oceňuji zájem hráčů, na dva dlouhé výjezdy teď na jaře do Příbrami a do Plzně jsme vyrazili v dostatečném počtu hráčů. Mančaft soutěží žije, teď s mužstvem až do Plzně jel i Patrik Levčík, který ze zdravotních důvodů nemohl do hry zasáhnout, ale chtěl být s týmem, takže s námi celodenní zájezd absolvoval,“ těší brněnského kouče Zdeňka Táborského.
 
V Plzni vyhráli jeho svěřenci pohodlně 7:1, byť nerozhodný stav změnili až po přestávce. „První poločas skončil remízou 1:1, hráli jsme mírně ztuha, ale přičítám to hlavně tomu, že jsme k utkání, včetně oběda v Praze, cestovali pět hodin. Také někteří hráči absolvovali svoje zápasy v Rakousku den předtím ve večerních hodinách, únava se musela někde projevit. Do druhého poločasu jsme zvýšili obrátky, hru zjednodušili a do kombinací se začalo zapojovat víc hráčů. Ve druhé půlce jsme vstřelili šest branek a v utkání zaslouženě zvítězili,“ hodnotí trenér brněnské vystoupení.
 
Praha vstoupila do jarní části teprve v úterý a na rozjezd si smlsla na Pardubicích, které uvolněně přejela 12:2. „Výkon víc než uvolněný byl především zodpovědný, v plném nasazení a s radostí ze hry, takže tam byly všechny atributy, ve které jsem před zápasem doufal. S utkáním proti Pardubicím jsem tedy velmi spokojený,“ libuje si pražský kouč Václav Socher.
 
Do duelu nasadil nováčky a také řadu českých reprezentantů. „Nejenom noví, ale všichni hráči ukázali, že mají pražskému výběru co nabídnout. Mně však nezáleží jen na výkonech, hlavně na přístupu, ochotě jet i na daleké venkovní zápasy, takže absolutní přednost dostanou hráči, kteří toto splňují,“ povídá Socher.
 
Úřadující šampion na podzim ztrácel, takže na jaře mu zatím patří až třetí pozice s patnáctibodovou ztrátou na Brno, byť mají Pražané dvě utkání k dobru. Nejvyšší příčky už patrně nedoženou. „Neřekl bych, že Praze o nic nejde. V každém utkání přece každému mužstvu jde o co nejlepší výsledek a o to víc to platí pro derby Brno - Praha. Zápasy těchto soupeřů jsou vždy velmi kvalitní a už se na nedělní duel těšíme,“ vyhlíží Táborský.
 
Podzimní utkání vyhrálo Brno v Praze 4:2, takže úřadující mistr usiluje o odvetu. Pražský kouč navíc před startem jara zmínil, že titul víc přeje Blanensku, které lídra pronásleduje. „Blanensku sice přeju titul, ale že bychom Brno poráželi, protože mu chceme pomoci? Takhle to opravdu postavené nemáme. V Brně si přejeme uspět hlavně kvůli sobě a našemu sebevědomí,“ dodává Socher.
 
Foto: Svatopluk Samler
 
- Jaroslav Kára -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382