08.04.2019 - 14:36René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 104 x

STAROBRNO Univerzitní liga vstoupila do jarní část sezóny

Stejně jako v nižších mužských soutěžích započaly boje také ve všech třech STAROBRNO Univerzitních ligách. Cestu za obhajobou podzimního titulu půlmistra úspěšně načal v 1. lize Agrostroj, stejně jako vedoucí tým 2. ligy Premrhané talenty. Třetí nejvyšší soutěž je o poznání zamotanější, týmy na prvním až pátém místě jsou naskládány v rozmezí dvou bodů. Mají však odehrány různý počet zápasů, a tak bude zajímavé sledovat, kdo vyplave do čela tabulky. Nejlepší pozici však mají podzimní mistři z Dopijem a pudem.

1. STAROBRNO Univerzitní liga

The Invincibles - Agrostroj 2:8 (0:4)
37. Burda, 40. Chalaň - 3. vlastní Marušinec, 4. a 14. Žák, 22. Stupka, 27. a 35. Novotný, 38. a 48. Burian
Agrostroj jako vládce nejvyšší soutěže vlétl do jarní části stejným způsobem, jakým ukončil tu podzimní. Proti druhým Invincibles se dostal do vedení už po třech minutách hry, a když ještě do přestávky přidal další tři trefy, bylo prakticky rozhodnuto. Domácí po změně stran snížili, poslední slovo ale měli hráči Agrostroje, kteří i napodruhé v sezóně porazili Invincibles šestibrankovým rozdílem, tentokrát 8:2. Na čele tabulky má Agrostroj pětibodový náskok, Invincibles se propadli až na čtvrtou příčku.
Sestřih z utkání:

Tak určitě - FC Protest 5:2 (2:1)
1. a 28. Teslík, 19. a 30. Švec, 27. Šilon - 23. Borovský, 50. Říha
Do souboje tabulkových sousedů vstoupili hráči Tak určitě nejlepším možným způsobem, když hned od první minuty vedli díky brance kapitána Teslíka. Po Švecově trefě
z devatenácté minuty narostlo vedení na dvě branky, Protest ale zásluhou Borovského snížil. Po změně stran se ale velké drama nekonalo, Tak určitě totiž znovu předvedli skvělý nástup do poločasu a během pěti minut vstřelili hned tři branky, kterými rozhodli o vítězství. Protest v závěru pouze kosmeticky upravil skóre, druhou porážku od Tak určitě ale neodvrátil a propadl se na šestou příčku. Tak Určitě se naopak posunulo na bronzovou pozici.

Sparta - FK Tatran kedluben 0:2 (0:0)
40. a 50. Dedič
Předposlední Sparta hostila šestý Tatran Kedluben, tudíž i tady šlo o souboj tabulkových sousedů. Podle toho také zápas vypadal a ve vyrovnané bitvě se dlouhou dobu čekalo na úvodní branku. Ta nakonec přišla v 40. minutě a byla rovnou rozhodující. Na svědomí ji měl hostující střelec Dedič, který v poslední minutě utkání přidal ještě branku druhou a definitivně tak stvrdil vítězství Tatranu, který se posunul na pátou příčku.

RBSS - Gottwaldoff 6:2 (2:1)
15., 28. a 37. Karas, 35. a 46. Balčirák, 50. Bartek - 23. Pospíšil, 56. Koštiál
RBSS, kteří přezimovali třetí, měli na úvod jara snadnějšího soupeře na rozehrání, hostili totiž bez bodu poslední Gottwaldoff. Byť se překvapení nekonalo, nešlo ani o jednoznačnou záležitost, Gottwaldoff totiž zejména v první půli dlouho vzdoroval. Po změně stran už ale RBSS hru ovládli, přidali další čtyři branky a připsali si povinné tři body, které je vyšvihly na druhou příčku tabulky.

2. STAROBRNO Univerzitní liga

Pozdní sběr - FC Premrhané talenty 0:4 (0:1)
16. Mojto, 36. Šimor, 44. Kubiš, 48. Opatřil
Také vedoucí tým 2. ligy vstoupil do jarní části vítězně a stále tak nepoznal hořkost porážky. Premrhané talenty ukázaly, že jim primát nejlepší ofenzivy i defenzivy patří právem, a na nejtěsnější vedení z první půle navázaly po změně stran třemi brankami. Pátý Pozdní sběr na soupeřovu obranu recept nenašel a na body si bude muset počkat minimálně do příštího kola.

Valašští dřeváci - Drtiči 1:2 (0:2)
51. Nechala - 9. Andrýsek, 19. Veleba
Druzí Valašští dřeváci hostili třetí Drtiče a bylo jasné, že tomu, kdo vyhraje, bude patřit stříbrná pozice. Lepší formu po zimní přestávce ukázali Drtiči, kteří si hned v první půli vypracovali dvoubrankový náskok. Napínavý duel přinesl i červenou kartu pro hostujícího Hlobila, ani pětiminutové oslabení ale Drtiče o tři body nepřipravilo. Dřeváci totiž dokázali vstřelit jedinou branku, padli 1:2 a 2. místo tak přepustili právě Drtičům.

Pobrežie liehoviny - FK Bez nás nezačnou 1:2 (1:0)
24. Marciš - 29. Tomášek, 31. Novotný
Duel šestého Pobrežie liehoviny se sedmými FK Bez nás nezačnou měl vyrovnaný průběh. První branka přišla až v závěru poločasu, k radosti domácích ji vstřelil Marciš. Pobrežie liehoviny ale po změně stran vedení neudrželo, neboť Bez nás nezačnou zásluhou gólů Tomáška a Novotného během dvou minut skóre otočili a těsný náskok udrželi až do závěrečného hvizdu.

Paralympiakos - Lazio fakultas 1:2 (0:0)
26. Peňáz - 33. Otáhal, 36. Julínek
Čtvrtý Paralympiakos byl proti posledním Lazio fakultas jasným favoritem, vždyť Lazio v letošní sezóně ještě nevyhrálo. Všechno je ale jednou poprvé, a byť se po bezbrankové první půli dostal Paralympiakos v 26. minutě do vedení, během tří minut o něj přišel. Na hostující straně se trefili Otáhal s Julínkem, kteří Laziu fakultas zajistili první sezónní výhru.

3. STAROBRNO Univerzitní liga

Hertha Zevlín - Ad-hoc 2:3 (0:0)
39. Sovák, 43. Zuzaňák - 41. a 42. Magera, 47. Majdloch
Hertha Zevlín, která přezimovala na 2. místě, prožila krušné dva týdny. Kromě utkání
10. kola totiž stihla hned tři předehrávky, na uplynulé období ale s radostí vzpomínat nebude. Hertha totiž ze čtyř zápasů vydolovala jediný bod a padla i s tou dobou posledními Ad-hoc. Ti si naopak připsali cenný skalp a zároveň první vítězství sezóny, po kterém opustili dno tabulky. Hertha se sice díky remíze se Stredoslováky posunula do čela tabulky, dá se ale očekávat, že po srovnání počtu odehraných zápasů bude následovat pád dolů.

Stredoslováci - FC Cokoliv 7:0 (2:0)
7. a 20. Böhmer, 40. a 42. Mozola, 45., 48. a 49. Holec
Pátí Stredoslováci neměli s předposledními FC Cokoliv slitování a rozstříleli je sedmi brankami. Vysoký příděl zajistila zejména gólová smršť v posledních deseti minutách, v kterých se Stredoslováci trefili pětkrát. Stredoslováci zůstali pátí, i když bodově vyrovnaly týmy na čtvrté i třetí pozici, avšak mají odehráno více zápasů. FC Cokoliv se naopak propadli na dno tabulky.

Patriots Brno - Lover Boyz FC 0:0
Nestává se často, aby za celý zápas nepadla jediná branka. Právě utkání “Patriotů” s Lover Boyz ale bylo tím případem, kdy se střelci na jedné i druhé straně marně snažili překonat soupeřovu obranu a brankáře. Patriots si díky bodu upevnili postavení na šestém místě, Lover Boyz se dokonce posunuli na bronzovou pozici. I oni ale mají odehrán o zápas více oproti nejbližšímu pronásledovateli.

Goal Diggers - Boca Juniors 1:5 (1:1)
9. Jurečka - 20. Kovář, 30., 38. a 45. Těžký, 44. Fretzer
Souboj tabulkových sousedů ze sedmého a osmého místa přinesl vyrovnaný první poločas, ve kterém se každý z týmů dokázal jednou prosadit. Po změně stran už ale excelovala hostující Boca, která i díky hattricku Těžkého rozhodla o pohodlné výhře a zažehla jiskru naděje, že by jarní část ligy mohla být veselejší než ta podzimní.